Huawei Ascend P6 – Впечатляващо строен корпус
През юни 2013 година официално се състоя презентацията на Huawei P6. Т.е. към днешна дата това не е устройство, в което ще откриете иновативност. По-скоро срещу цената му получавате идеален баланс на тегло, габарити и материал на корпуса. Освен това дизайнът е запомнящ се – а откъм дебелина може да ви впечатли. Само 6,18 мм при положение, че iPhone 5 е с дебелина 7,6 мм.
Плюс на модела е, че приятно лежи в ръката.
Трябва да имате предвид, че дисплеят е с диагонал 4,7 инча. Матрицата е изпълнена по IPS технология с максимални ъгли на обзора. Качеството на матрицата е отлично.
Дисплеят е с резолюция 720х1280 (HD). Да, това не е най-високата на пазара, но пък е напълно достатъчна, като пикселизацията остава незабележима.
Яркостта на екрана е достатъчна, за да можете без проблем да четете от него по време на слънчев ден. Това означава, че на сянка или пък в нормални условия на осветление дори можете да настроите по-слаба яркост.
Чувствителността на сензорния слой е висока, като екранът поддържа до 10 едновременни докосвания.
От настройките можете да регулирате цветовата температура за оптимален комфорт при работа с Huawei Ascend P6.
Производителност, автономна работа и памет
Това са три от най-важните характеристики, на които трябва да обръщате внимание в наши дни, когато се стремите да се снабдите с телефон, който дълго време да ви служи.
1/ Производителност
В Ascend P6 е използван чип собствено производство – K3 – V2E (Hi3620) – второ поколение. Процесорът е с 4 ядра Cortex-A9 (трето поколение – Cortex-A15). Графиката е възложена на Vivante GC4000.
Като резултат смартфонът работи плавно, не се забелязва затормозяване. Можете да играете на всякакви игри. Единственият повод за критика е невъзможността да поставите игри на карта памет. Вградената памет е малко.
2/ Автономна работа
Ascend P6 предлага батерия с капацитет 2000 мАч. Интересно как от Huawei са успели да сложат такава батерия в толкова тънък корпус!
С този смартфон в ръка можете да работите в смесен режим, т.е. разговори, интернет, снимане, слушане на музика, около 13-14 часа.
В режим непрекъснато гледане на видео – макс 5 часа, при максимална яркост и максимална сила на звука.
3/ За ваша информация оперативната памет е
2 GB, а вградената – 8 GB, като на практика свободни от тях са 4,5 GB. Потребителят може да използва microSD-карта до 32/64 GB.
Използвате ли смартфона за снимки и видеа?
Вероятно отговорът ви е „да“. Този смартфон предлага 8-мегапикселова основна камера, а предната е 5-мегапикселова. Максималната резолюция на снимките е 3264х2448 пиксела, а на видеата – 1920х1080 пиксела.
Тук е моментът да отбележим, че Huawei не смята камерите за основен коз на Ascend P6. Затова не бива да очаквате от тях чудеса. Ако искате смартфони с отлични камери, можете да разгледате няколко други модела, за които вече сме споменавали.
Ascend P6 няма как да стигне нивото на Galaxy S4 например. Въпреки това качеството на снимките няма да ви разплаче.
Камерата отлично се справя с експозицията, фокусировката е бърза и точна. Всъщност, за повечето потребители дори е прекрасно откритие, тъй като умее да се справя с различни условия на осветеност.
В заключение ще посочим
кои са основните козове в ръкава на Ascend P6.
Именно те трябва да ви подскажат дали моделът си заслужава:
Привлекателен външен вид, ергономика на дизайна, задоволително качество на корпуса, впечатляваща дебелина, качествена матрица, интересна камера, слот за карта памет и 2 GB оперативна памет.
Не забравяйте обаче, че отсъстват LTE и NFC. Размерът на вградената памет може да ви огорчи.
Източник на снимките: huawei.com